R, Ryszard Rynkowski

Ryszard Rynkowski - Weźcie sobie, chłopaki, ten kraj po polsku, tekst piosenki, tłumaczenie

8 lut , 2016   Video

Tekst piosenki:

Mamo, powiedz mi, na co czekać mam dziś i w co uwierzyć mam, by przez życie iść, to czekałem wszak…
Czas wolności, podłości, nadziei, złodziei, jak więc mam żyć? powiedz, jaki mam być? mamo…
Wczoraj w nocy, mamo, wąż mi się śnił. Ten wąż pod moją kołdrą wściekle się wił. Mamo! Swe kły w serce wbił!
Czy to sen był, nie wiem, bo w sercu ślad. W sercu z krwią zmieszany miłosny jad. Rano zaś życie tortem cisnęło w twarz.
Rano zaś błazeński zaścianek dnia gaworzył o snach, brytanach i łzach, mnie zaś do gardła wcisnął i wplótł w usta me słowa te:
Weźcie sobie, chłopaki, ten kraj! Został Lębork, Skarżysko i Kłaj! Kto nic jeszcze nie dostał, tać nasza wszak wiosna i nasz
kapitalizm, co ludzką ma twarz! Weźcie sobie, chłopaki, ten kraj! Weźcie Lębork, Skarżysko i Kłaj! Jak skończycie się kłócić, znak dajcie, by wrócić i by ktoś pracował na takich, jak Wy! Na takich, jak Wy!…
Wczoraj w nocy, mamo, wąż mi się śnił. Ten wąż pod moją kołdrą wściekle się wił. Aż wpił!, mamo, swe kły w serce wbił! Rano chciałem szukać miłości mej, lecz rzekł facet w radio: Zrozumieć chciej! To nie pora!, że Sodoma i Gomora, i grzech, że znów nas prześcignął Węgier i Czech!, że wreszcie jest czas dać wszystko z nas, mnie zaś do gardła wcisnął i wplótł w usta me słowa te:
2x: /Weźcie sobie, chłopaki, ten kraj (…) na takich, jak Wy!/

Tłumaczenie:

Najczęściej pojawiające się teksty w piosence Weźcie sobie, chłopaki, ten kraj:
 • Jeden raz pojawia się tekst kapitalizm co ludzką ma twarz! Weźcie sobie chłopaki ten kraj! Weźcie Lębork Skarżysko i Kłaj! Jak skończycie się kłócić znak dajcie by wrócić i by ktoś pracował na takich jak Wy! Na takich jak Wy!… po polsku.
 • Jeden raz pojawia się tekst Wczoraj w nocy mamo wąż mi się śnił Ten wąż pod moją kołdrą wściekle się wił Aż wpił! mamo swe kły w serce wbił! Rano chciałem szukać miłości mej lecz rzekł facet w radio: Zrozumieć chciej! To nie pora! że Sodoma i Gomora i grzech że znów nas prześcignął Węgier i Czech! że wreszcie jest czas dać wszystko z nas mnie zaś do gardła wcisnął i wplótł w usta me słowa te: po polsku.
 • Jeden raz pojawia się tekst 2x: /Weźcie sobie chłopaki ten kraj (…) na takich jak Wy!/ po polsku.
 • Pokaż więcej tekstów piosenek wykonawcy Ryszard Rynkowski wraz z tłumaczeniem.

  Wpis dodany przez użytkownika: heavylion237

  ,


  Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

  Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Kliknij tutaj i zapoznaj się z pełną polityką prywatności.

  Zamknij